poniedziałek, 23 września 2013

Zielona herbata-najstarszy napój na świecie!

 Właściwości lecznicze zielonej herbaty wykorzystuje medycyna chińska już od wieków. Jest to bardzo zdrowy napój, który zawiera witaminy A, B, B2, C, a także wiele minerałów i mikroelementów.

W zielonej  herbacie jest duża ilość teiny, która jest herbacianym odpowiednikiem kofeiny – substancji zawartej w kawie. Teina działa podobnie do kofeiny. Ma również bardzo korzystny wpływ na koncentrację. Wszystko to sprawia, że zielona herbata jest uzupełnieniem wielu diet odchudzających i sportowych.

Zielonej herbaty ( podobnie jak kawy) nie można pić na pusty żołądek, ponieważ stymuluje do wytwarzania kwasów trawiennych.

Ma też inne działanie – obfituje we flawonoidy, czyli przeciwutleniacze. Są to związki, które spowalniają procesy starzenia, jak również zmniejszają ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów. Napój ten ma także bardzo dobry wpływ na system immunologiczny i krążenie krwi. Przydaje się też podczas leczenia zatruć, ponieważ dzięki niej szybciej wydalane są toksyny z organizmu.
 
Oto najważniejsze  powody, dla których zielona herbata powinna występować w naszej diecie:


 -Wspomaga układ trawienny
Okazuje się,że w liściach zielonej herbaty znajduje się spora ilość łatwo przyswajanego błonnika pokarmowego. Ma on zdolności do łagodzenia zaparć i stabilizacji poziomu cukru we krwi.

 -Wspomaga odchudzanie
Naukowcy  udowodnili, że ekstrakt z zielonej herbaty ma właściwości termogeniczne, co sprzyja spalaniu tłuszczu. Dodatkowo można to wyjaśnić zawartością kofeiny w herbacie. Badania te dowiodły, że picie zielonej herbaty zwiększa tempo spalania kalorii przez nasz organizm, czyli tzw. termogenezę.  Wedle innych badań warto ćwiczyć po spożyciu zielonej herbaty, ponieważ skutkuje to ok. 25% większym spalaniem tłuszczu w czasie wysiłku fizycznego. Jeśli zatem chcesz wspomóc odchudzanie, warto wprowadzić suplementy diety na bazie koncentratu z zielonej herbaty.Bardzo pomocna jest Herbatka Termojetics

-Wpływa na  procesy starzenia się organizmu
 Szczególnie odmiana japońska.Ma ona bowiem zdolność zwalczania stanów zapalnych, przeciwdziałania utleniaczom i starzeniu się organizmu.

- Pomaga w  detoksykacji
Napój ten zawiera duże ilości chlorofilu . Dzięki chlorofilowi wspomagane jest oczyszczanie naszego organizmu  z toksyn, metali ciężkich, dioksyn i innych substancji szkodliwych.

- Kontroluje poziom cholesterolu w organizmie
W 2011 roku amerykańscy naukowcy przeprowadzili  badania, które wykazały, że picie zielonej herbaty lub wyciągu z niej nie tylko obniża poziom cholesterolu, ale także pozwala podnieść HDL, czyli tzw. dobry cholesterol w organizmie.

 Zieloną herbatę można pić w sposób tradycyjny,czyli parzoną i pitą jako napar.Można tez pić ją w formie ekstraktu -przygotować jako napój na zimno lub na ciepło.Może być też stosowana w postaci kapsułek.

Polecam herbatkę:
Thermojetics Herbalife
 To  smaczna i orzeźwiająca herbatka. Dostępna jest w czterech różnych smakach: naturalny smak,  zielonej herbaty, orzeźwiający smak cytrynowy oraz słodkawy brzoskwiniowy. Jeśli wypijemy zaledwie 2 filiżanki dziennie  herbatki Thermojetics, zapewnimy sobie spożycie około 8 szklanek tradycyjnej zielonej herbaty.




niedziela, 22 września 2013

Diety "Cud" nie działają-dlaczego?

Większość  osób odchudzających się  stosuje różne diety i głodówki,aby zgubić zbędne kilogramy.Jednak głodzenie się to pewny sposób na poniesienie porażki w odchudzaniu.

W czasie,gdy nie dostarczasz do organizmu pożywienia, w pierwszej kolejności rozpadają się komórki tkanki łącznej, z której zbudowana jest skóra,oraz komórki mięśniowe.Organizm potrzebuje białka.

Jeśli go nie dostarczasz, będzie czerpał białko z takich tkanek, bez których może się obejść, a jest to kolagen tkanki podskórnej, komórki mięśniowe. Dlatego osoby, które szybko chudną nie wyglądają atrakcyjnie. Efektem zużycia tkanki podskórnej jest  obwisła skóra. Poza tym procesy rozpadu komórek wytwarzają się produkty przemiany materii, które są szkodliwe dla  zdrowia.



W tym czasie Twoja przemiana materii przestawia się na głód. Organizm nie rozróżnia, czy Ty się  odchudzasz, czy rzeczywiście nie masz dostępu do pożywienia. Dlatego, gdy masz już  jakieś rezultaty np.ważysz mniej o wymarzone 5, 10, 15 kg  i zaczynasz jeść, organizm natychmiast uzupełnia te utracone kilogramy i bardzo intensywnie pracuje nad tym, aby zgromadzić też więcej tłuszczu. Organizm nauczony doświadczeniami, chce się przygotować na ciężkie dla niego czasy, gdy znów zaczniesz się odchudzać. Magazynuje więc tłuszcze „na wszelki” wypadek.

Ponadto  podczas  odchudzania połączonego z głodzeniem się, następuje wzmożona produkcja wolnych rodników. Brak pożywienia, to brak antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki, oraz brak możliwości produkowania własnych. Wolne rodniki atakują więc bezkarnie Twoje komórki, uszkadzają je i przyspieszają starzenie się komórek, oraz pracują nad tym, aby zapoczątkować procesy nowotworowe.

Badania  naukowe wykazały, że osoba, która głodzi się przy odchudzaniu, wykonuje bardziej oszczędne ruchy i staje się bardziej wygodna, nie zdając sobie z tego sprawy. Ludzie, którzy stale się odchudzają mają mniejsze zużycie energii, poprzez obniżoną podstawową przemianę materii. 

Nie licz kalorii tylko zwiększ zużycie energii! Podnieś spalanie!


Należy jeść w taki sposób, aby zmaksymalizować podstawową przemianę materii. Jednym ze sposobów jest jedzenie posiłków kilka razy dziennie. Organizm nie ma wtedy potrzeby oszczędzana energii na długie godziny głodzenia się.



Jedz  więc 5 posiłków dziennie.


Trzy główne posiłki  należy uzupełnić dwoma małymi przekąskami. Ważne, aby w Twoich posiłkach znalazły się proteiny czyli  białka. To one zwiększają spalanie tłuszczu i  powodują, że nie czujesz głodu. Pamiętaj o regularnym piciu wody mineralnej, ona umożliwi Ci spalanie tłuszczu i zmaksymalizuje przemianę materii.

Z pewnością słyszałeś, że zjadanie tłuszczu powoduje odkładanie się tłuszczu. Nic bardziej mylnego, jest zupełnie odwrotnie! Stajemy się otyli na skutek za dużej ilości kalorii dostarczanych do organizmu. Z pewnością tłuszcz owe kalorie zawiera. Nasz organizm potrzebuje jednak tłuszczów do budowy tkanek, hormonów i innych procesów metabolicznych. Osoby odchudzające się rezygnują ze spożycia produktów zawierających tłuszcz w nadziei, że organizm będzie pobierał go z zapasów. Okazuje się, że organizm nie jest taki głupi aby zacząć spalać już zgromadzony tłuszcz, gdy mu się tego tłuszczu nie dostarcza.


 
Chcąc spalić tłuszcz zgromadzony w zapasach, trzeba dostarczyć tłuszcz do organizmu

 Niskie spożycie tłuszczu może przekonać Twój organizm ,aby paradoksalnie zacząć produkować tłuszcz z innych produktów odżywczych.  To jest całkowicie niekorzystne, ponieważ w tej sytuacji organizm produkuje nasycone kwasy tłuszczowe, które nie biorą udziału w przemianie materii i trafiają od razu do komórek depozytowych czyli takich, z których najtrudniej jest go uwolnić w procesie odchudzania.

Należy wybierać zdrowe tłuszcze.




Nie jest więc obojętne, jaki rodzaj tłuszczu zjadasz. Jeśli zdecydujesz się na mięso wieprzowe, to spożyjesz ten rodzaj tłuszczu, który bardzo szybko wbudowywany jest w tkankę tłuszczową. Jeśli zdecydujesz się na łososia czy tuńczyka, to spożyjesz ten rodzaj tłuszczu, który zostanie szybko spalony, ale dodatkowo  zostanie uwolniony  tłuszcz z jego zapasów w tkankach na brzuchu, pośladkach, udach i biodrach.




Zdrowy tłuszcz, pochodzi z ryb,  oleju rzepakowego, lnianego, oliwy. Omega – 3  jest to najlepszy suplement diety, jaki możesz sobie sprawić podczas odchudzania. Ten kwas tłuszczowy powoduje że błona komórkowa komórek tłuszczowych łatwiej wypuszcza do krwi zgromadzony w nich tłuszcz.